Jak zwiększyć prywatność w wynajmowanym apartamencie?

Istnieje kilka powodów, dla których możesz potrzebować wskazówek i pomysłów dotyczących izolacji akustycznej w Twoim apartamencie na wynajem. Możesz spróbować zredukować hałas dochodzący np. z zewnątrz lub dźwięk wychodzący z wewnątrz. 

Przede wszystkim musisz sprawdzić, jaka jest aktualna sytuacja w Twoim mieszkaniu: ile masz drzwi, okien, mebli i elementów dekoracyjnych. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie izolacji akustycznej jest sporządzenie spisu najgłośniejszych miejsc w pokojach. Musimy wiedzieć, z czym pracujemy. Zrób listę wszystkich miejsc, które wydają się wpuszczać i wypuszczać dźwięki do twojego apartamentu do wynajęcia

Zazwyczaj najbardziej problematycznymi miejscami są drzwi, okna, puste ściany, podłogi itp. Oto lista niezbędnych rozwiązań dźwiękoszczelnych, które pomogą Ci zapomnieć o tym problemie w Twoim wynajmie.

Zwiększ ilość mebli

Jeśli prowadzisz minimalistyczny styl życia, jak większość milenialsów, najprawdopodobniej jesteś ofiarą nieustannego echa i hałasów wędrujących po Twoim apartamencie. To wtedy musimy przekazać Ci złą wiadomość: musisz kupić więcej mebli, minimalizm nie pasuje do wygłuszenia. 

Uzyskanie miękkich mebli, takich jak fotele i sofy, zdecydowanie poprawi sytuację. A jeśli masz już wystarczająco dużo mebli w swoich pokojach, zawsze możesz wszystko zmienić bardziej elegancko. 

Spróbuj ustawić meble w taki sposób, aby uniknąć dużych i samotnych pustych przestrzeni w mieszkaniu. 

Kup dywany

Grube dywany są twoimi najlepszymi przyjaciółmi, jeśli chodzi o izolację akustyczną. Nie tylko pomagają zredukować hałas wytwarzany przez kapcie, ale także nie pozwalają dźwiękom odbijać się od podłogi.

Przyzwoite dywany można znaleźć w każdym sklepie z meblami i dekoracjami. Jeśli nie jesteś fanem klasycznych dywanów i chcesz uzyskać bardziej egzotyczny wygląd — możesz znaleźć dywan na zamówienie o grubości, rozmiarze i wzorze według własnych upodobań.

Zawieś zasłony

Osobiście nie jestem fanem zasłon i wolę używać rolet. Jednak uczciwie będzie przyznać, że naprawdę robią różnicę, gdy próbujesz wygłuszyć swój dom. 

Najlepsze w zasłonach jest to, że nie tylko redukują hałas dochodzący z okien, ale także zmniejszają ilość światła w pokoju. Świetnie sprawdzi się w Twojej sypialni. Badania pokazują, że osoby używające zasłon mają tendencję do lepszego snu ze względu na mniejsze światło i hałas. 

Wstaw regał z książkami do izolacji akustycznej

Regał można uznać za jedną z najbardziej przydatnych rzeczy w aranżacji wnętrz. Może służyć jako dodatkowe miejsce do przechowywania, a także być stylowym elementem wystroju całego apartamentu. 

Jest jednak jeszcze jedna rzecz, o której możesz nie wiedzieć — regały na książki mogą pomóc w wyciszeniu ścian w mieszkaniu. Jeden szeroki regał zmniejszy szanse, że dźwięki odbiją się od ściany. Dzięki temu Twój pokój stanie się wygodniejszy do życia.

Oczywiście zakup kilkunastu regałów nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Trzeba to uznać za jeden z elementów, które tworzą duży obraz dźwiękoszczelnego mieszkania. Wykorzystaj wszystkie te wskazówki razem, aby stworzyć pomieszczenie z mniejszą liczbą możliwości rozprzestrzeniania się dźwięków.

Wymień drzwi i okna

Niektóre drzwi są puste w środku, dlatego każdy najmniejszy hałas z zewnątrz dotrze do wynajmowanego apartamentu w kilka sekund. Ten problem wymaga kompleksowego rozwiązania, a do wyboru są dwie opcje:

  • Możesz uszczelnić swoje drzwi, zabierając je do specjalisty, aby wypełnić je dźwiękoszczelnymi materiałami wewnątrz
  • Lub po prostu kup nowe drzwi, które będą dźwiękoszczelne po wyjęciu z pudełka

Pierwsze rozwiązanie będzie kosztować mniej, ale nadal wcale nie tanie. Jednak po naprawieniu problemu z drzwiami będziesz zaskoczony, jak zmieni to Twój pokój na najlepszy.

Zalecamy również wypróbowanie wkładów okiennych, gdy nadejdzie zima. W ten sposób nie tylko wyciszysz okna, ale także zmniejszysz zimno, eliminując przecieki ciepła w pomieszczeniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *